Ofensywa Reaktywacji

ReaktywacjaWitam Wszystkich bardzo serdecznie. Przekazuję na Wasze ręce kilka informacji z naszych ostatnich aktywności.
Realizacje 5.02.2013 Ekipa w składzie Tomek SQ5OBU i Paweł SQ5STS wyruszyła do miasta Łodzi celem szkolenia dzieciaków i podjęcia współpracy z Oddziałem Terenowym OT 15 Gospodarzem spotkania był Prezes Jerzy SP7CBG wraz z kolegami. Impreza niezwykle Ciepła i sympatyczna uwieńczona wspólnym robieńiem łączności. 12.03.2013 Zespół Reaktywacja wziął udział w Konferencji "Amatorska Służba Radioamatorska to nie tylko Hobby" w Senacie RP. Hubert SP5RE bardzo sprawnie Nas zaprezentował. W imieniu Zespołu RadioReaktywacji chcieliśmy pogratulować organizatorom i podziękować za umożliwienie wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Uważamy, że spotkanie było bardzo potrzebne i niezwykle udane. Miło patrzeć jak kilku ludzi potrafi zmienić zupełnie rzeczywistość. Pomysł uchwalenia jednej ustawy dotyczącej służby krótkofalarskiej jest trafiony i potrzebny. Zachęcamy organizatorów do wypracowania formuły dyskusji nad tym projektem i życzymy powodzenia we wspólnych obradach.

14.03.2013 Klub Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS inspirowany ProgramemReaktywacja Samoistnie zorganizował lekcje na swoim terenie. Jest to jedna z pierwszych, spontaniczna odpowiedź kolegów z Polski na naszą propozycję działania inspirowana naszą działalnością. Koledzy aktywnie zabrali się sami do pracy. Bardzo nas cieszy ten wysiłek i przykład. Z kolegą Piotrem SP9TPZ oraz Tomkiem SP9RVI umówiliśmy się na wspólne działanie w Maju celem wymiany doświadczeń. Zbieram chętnych do tej wyprawy! "Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS przygotował dla uczniów klasy 3d Szkoły Podstawowej nr 3 w Mikołowie dwu-lekcyjną prelekcję dotyczącą krótkofalarstwa z akcentem na alfabet Morse’a.Uczniowie podczas zajęć byli świadkami łączności między dwoma krótkofalowcami, dowiedzieli się, czym jest karta QSL, obejrzeli krótki materiał z historycznego wydarzenia w Mikołowie, jakim była łączność ze stacją kosmiczną w 2011r., mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak wygląda pole wokół anteny, dowiedzieli się, dlaczego policzek robi się ciepły podczas rozmowy przez komórkę oraz poznali historię Samuela Morse’a. Członkowie Klubu SP9PKS przygotowali zestawy do montażu kluczy telegraficznych Wszystkie obecne dzieci wraz z Panią wychowawczynią budowały swoje klucze, a na koniec nadały swoje imiona alfabetem Morse’a. Wysiłek ten został nagrodzony pamiątkowym certyfikatem, na którym oprócz wizerunku Samuela Morse’a znajdowały się podpisy Zarządu Klubu SP9PKS." Bravo Bravo Bravo - Dziękujemy!

16.03.2013 Ekipa w składzie Krzysiek SQ5NWI Hubert SP5RE i Paweł SQ5STS wyruszyła do klubu SP5ZIP. Gościł nas Jarek SQ5VJA wraz z kolegami i harcerzami. Pokaz był zorganizowany dla zuchów oraz dzieci krótkofalowców którzy przybyli na to spotkanie. SP5ZIP jest fantastycznym miejscem do pracy. Jarek wspaniałym gospodarzemi organizatorem. Klub jest prowadzony wzorowo. To niezwykła radość zobaczyć tak doskonale funkcjonujące miejsce… Przyznam się szczerze że wiele powinniśmy się od Jarka nauczyć. Urocza druchna, której imienia nie pomnę napiekła nam placków ziemniaczanych na fajrant… Byłem szcześliwy! Jeżeli będziecie kidyś w Warszawie odwiedźcie ten klub zobaczycie wspaniałe miejsce i poznacie wspaniałych ludzi.

21.03.2013 Dzięki aktywności Krzysztofa SP3WXI w Gimnazjum nr 2 w Luboniu powstała kolejna samoistna lekcja inspirowana Programem RadioReaktywacji. Krzysztof przedstawił informacje na temat fal radiowych, znaków krótkofalarskich oraz zasad prowadzenia łączności. Po teoretycznym wstępie zaprezentował materiały multimedialne pokazujące różne aspekty ruchu radioamatorskiego, m. in. pracę terenową, pomoc w sytuacjach kryzysowych czy łączność z stacją orbitalną ISS. Okazuje się, że wiedza i umiejętności radioamatorów przydają się także do ratowania życia ludzi – tak było m.in. w czasie „Powodzi tysiąclecia” w 1997 roku. W czasie spotkania z krótkofalarstwem uczniowie obejrzeli film z kontaktu szkół ze stacją kosmiczną ISS w ramach projektu ARISS. Na zakończenie zostały zaprezentowane łączności z radiostacji zainstalowanych na terenie szkoły. Uczniowie mieli możliwość usłyszeć, zobaczyć, a nawet spróbować swoich sił z mikrofonem w ręce. Bravo Bravo Bravo - Dziękujemy!

08.04.2013 Ekipa w składzie Roman SP1GZL i Paweł SQ5STS wyruszyła do Białegostoku na zaproszenie Adama SQ4RCU i kolegów z Oddziału Terenowego OT 17. Wiesława SP4Z, Grzegorza SQ4G i Pawła SQ4SGM. Szkoła Podstawowa nr 50 w Białymstoku ogromna, zajęcia uważam za sprwanie przeprowadzone, dzieciaki chętne aktywne, inteligentne wspaniałe. Po części teoretycznej dobrowolnie na ochotnika przyszły pracować przy radiu. Bardzo liczymy na Zastęp Adama, mamy nadzieję że na swoim terenie w raz z innymi harcerzami przy wsparciu kolegów z OT 17 będzie aktywnie propagował nasz program i przyspoży nam wielu nowych krótkofalowców. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. (szczegółowy opis ze zdjęciami już w najbliższym czasie) Imprezy planowane na przyszłość.

Maj Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS zaprosił nas do wspólnego działania. Jurek SP3SLU oraz koledzy z Oddziału Terenowego OT 27 zaprosili nas na wspólną prezentację Czerwiec Maciej SP9MRN oraz koledzy z Oddziału Terenowego OT 50 zapraszają do współpracy na swoim terenie. Chętnych kolegów na te wyprawy proszę o kontakt. Pozdrawiam Serdecznie Paweł Włodarczyk sq5sts

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

POLECAMY

>

Wspieraja nas:

egzamin krótkofalarski

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,056,263 Unikalnych wizyt