Prace nad Oazą

Klubowe

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami oddział mazowiecki SP5PRF w składzie sp5mxw, sq7sus, sq5stz, sq5nwo i sq5obu, sobotę spędził na pracach związanych z projektem OAZA RADIOWA. W dawnym Domu Pielgrzyma na terenie Kościoła w Leśnej Polanie trwają gruntowne prace remontowe, a dzięki uprzejmości proboszcza, również nasza oaza radiowa zaczyna nabierać kształtów. Dzień pierwszy spędziliśmy na dokładnym uporządkowaniu naszego pomieszczenia, zabezpieczeniem go przedr osobami postronnymi, a także na rozwieszeniu pierwszych anten.

Wojtek SP5MXW uruchomił stację aprs, dzięki czemu jesteśmy widoczni pod adresem: http://aprs.fi/info/a/SP5PRF-1

W między czasie z krótką wizytą zagościł kolega sq9mdd, z którym odbyliśmy miłą i pouczającą  rozmowę dotyczącą namierzania, aprs'u, przemienników w trakcie popołudniowego grila.

Miłą niespodzianką była również wizyta kolegi Tadeusza Grójeckiego, dzięki któremu grupa miłośników CB z Mazowsza dość regularnie organizuje spotkania terenowe.

Następnym krokiem  będzie kompletowanie mebli oraz wykonanie przepustów dla okablowania. Jest duża szansa że w czasie następnej wizyty uaktywnimy się w eterze. CDN...

schakRobert sq5stzsq5stz i sq9mddsq5nwo, sq7sus, sp5mxw

drabina

 

 

POLECAMY

>

Wspieraja nas:

egzamin krótkofalarski

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,571,731 Unikalnych wizyt