RADIO REAKTYWACJA

Program Radio Reaktywacja, to program edukacyjny propagujący kulturę techniczną i krótkofalarstwo wśród dzieci i młodzieży w Polsce.
Reaktywacja jest służbą środowiska radioamatorów mającą na celu przekazanie młodszym pokoleniom swojej pasji i fascynacji radiotechniką. Reaktywacja jest ogólnopolskim darmowym programem lekcyjnym skierowanym do szkół podstawowych i gimnazjów.
Klub Krótkofaowców SP5PRF dołączył do programu od samego poczatku jego istnienia. Nie ma innej opcji, jak praca u podstaw.
To od nas zależy, jak będzie wyglądał ruch krótkofalarski w SP za 5, 10 czy 20 lat.
Nasze krótkofalarstwo to „Second Life”, zupełnie obcy i niezrozumiały współczesnym świat ludzi, którym z założenia się nie ufa… Nikt ze zwykłych śmiertelników oglądaczy „Matysiaków” czy „Klanu” nie słyszy nas, nie widzi nas, nie wie po co istniejemy i dlaczego się tym zajmujemy…
Dzieciaki również nie wiedzą o naszym istnieniu… a przecież wciąż mamy tyle do zaoferowania najmłodszemu pokoleniu… inną perspektywę, poznawanie techniki, języków… poznawanie świata, ludzi, kultur… dlaczego nie spróbować o tym powiedzieć… mam propozycję…
Nieco na przekór przyjętym stereotypom, że współczesny dzieciak to tylko portale społecznościowe i PlayStation postanowiliśmy zrobić coś by zaproponować najmłodszym nasze krótkofalarstwo. Oczywiście nie mamy szans konkurować z ich zabawami w ich wolnym czasie… ale już w szkole… zabrać godzinę lub dwie standardowej lekcji na ciekawy pokaz będzie znacznie łatwiej… ;)

Więcej infofrmacji o samym programie znajdziecie na stroniePOLECAMY

>

Wspieraja nas:

egzamin krótkofalarski

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,571,700 Unikalnych wizyt