Zawody Dzień Dziecka 2018

Klubowe

Wszelkie informacje dotyczące zawodów: regulamin, wysyłki logów, statystyki; dostęne są na stronie:

Kliknij plakat w celu bezpośredniego przekierowania.

INFO!!!!:
W razie problemów z wysyłką logów via logsp, pliki w formacie cabrillo należy wysłać na adres:
zawodydd@gmail.com

PGA contest

Co nowego w Międzylesiu...?

Klubowe
Klub SP5PRF działający przy szkole Żagle rozpoczął nowy etap swojej działalności, rozszerzając edukacjęo technologie mikrokomputerowe.
Do standardowe-go planu zajęć, obejmującego głównie szkolenia operatorskie i przygotowanie do egzaminu państwowego dodaliśmy blok aktywności, które mają na celu zachęcenie młodzieży do eksperymentów w dziedzinie mikrokomputerów oraz szeroko rozumianej radiotechniki.
Klub wystąpił zatem z wnioskiem o wsparcie Polskiego Związku Krótkofalowców w zakupie zestawów edukacyjnych (platforma Arduino Mega), które posłużą do zajęć.
Szybka reakcja prezydium umożliwiła zakup pięciu takich zestawów.
Prowadzącym zajęcia będzie pasjonat Arduino, Marcin SP5IOU, który od dawnawspółpracuje w klubem SP5PRF.
Jednym z projektów,które planujemy zrealizować jest budowa telegraficznego klucza elektronicznego.

O Radioreaktywacji w Polskim Radio 24

Klubowe
Nasi młodsi koledzy Grześ SO5G i Antek SO5TG pod opieką Pawła SQ5STS wzięli udział w audycji z cyklu 'Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja'
Oczywiście opowiedzieli o naszej RadioReaktywacji.
Całej audycji można wysłuchać ze strony:

Na zdjęciu od prawej: Antek, Grześ i Paweł.

Życzenia 2017

Klubowe
Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija życzy cała Załoga SP5PRF

Wspieraja nas:

egzamin krótkofalarski