Sp Dx Contest 2018- wyniki

Klubowe
Tuż przed kolejną edycją Zawodów DD zostały ogłoszone wyniki SP DX Contest 2018. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Zawody DD 2018-ostatnia prosta

Klubowe
Przygotowania do zawodów osiągnęły już wysokie obroty.
Rada Pedagogiczna zawodów nadzoruje ruch wokół zawodów. Podobnie jak w układzie heliocentrycznym określiliśmy planety krążące wokół czyli naszych sponsorów wspierających zawody juniorów. Oto pełna lista:
1. Sponsor strategiczny firma On Air - producent contestowych pieluchomajtek - niezbędnych dla każdego zapalonego contestmana. Logo firmy wyróżniono na plakacie głównym zawodów w podziękowaniu za wniesienie sympatycznego nastroju i ducha rywalizacji
2. Statuetka Zwycięzcy Zawodów: Cezary SP5Y
3. 4 grawertony w kat. A: OT-37 PZK
4. 3 komplety (3 x 2szt) radiotelefonów Baofeng BF-888 w kat. A: klub SP5MASR - Mazowiecka Amatorska Sieć Ratunkowa i zaprzyjaźnione Osoby.
5. Dyplomy / Świadectwa z białoczerwonym paskiem dla wszystkich juniorów uczestniczących w zawodach - druk i wysyłka pocztowa: Jurek SQ5JD

Oczywiście w naszym Układzie DD najbardziej będą błyszczały młode gwiazdy, których nazwy (imię i znak wywoławczy) poznamy już za 7 dni.
Uwaga Seniorzy - przygotujcie zawczasu swoje tabletki i energizery, by sprostać wyzwaniu juniorów. Lekko nie będzie.
A do tego czasu trenujcie operatorkę z juniorami na kolanach, pod pachą lub 'na barana' ale przy wspólnym mikrofonie.
Przyjemnej zabawy.

73,
de Tomek SP5PY, Bogdan SP5WA, Paweł SQ5STS
Rada Pedagogiczna Zawodów Dzień Dziecka
zawodydd@gmail.com

www.sp5prf.pl
www.reaktywacja.org.pl

Zawody Dzień Dziecka 2018

Klubowe

Wszelkie informacje dotyczące zawodów: regulamin, wysyłki logów, statystyki; dostęne są na stronie:

Kliknij plakat w celu bezpośredniego przekierowania.

INFO!!!!:
W razie problemów z wysyłką logów via logsp, pliki w formacie cabrillo należy wysłać na adres:
zawodydd@gmail.com

PGA contest

Co nowego w Międzylesiu...?

Klubowe
Klub SP5PRF działający przy szkole Żagle rozpoczął nowy etap swojej działalności, rozszerzając edukacjęo technologie mikrokomputerowe.
Do standardowe-go planu zajęć, obejmującego głównie szkolenia operatorskie i przygotowanie do egzaminu państwowego dodaliśmy blok aktywności, które mają na celu zachęcenie młodzieży do eksperymentów w dziedzinie mikrokomputerów oraz szeroko rozumianej radiotechniki.
Klub wystąpił zatem z wnioskiem o wsparcie Polskiego Związku Krótkofalowców w zakupie zestawów edukacyjnych (platforma Arduino Mega), które posłużą do zajęć.
Szybka reakcja prezydium umożliwiła zakup pięciu takich zestawów.
Prowadzącym zajęcia będzie pasjonat Arduino, Marcin SP5IOU, który od dawnawspółpracuje w klubem SP5PRF.
Jednym z projektów,które planujemy zrealizować jest budowa telegraficznego klucza elektronicznego.

Wspieraja nas:

egzamin krótkofalarski