Ogólnopolski Klub Krótkofalowców SP5PRF

SZUKAJKA

GDZIE JEST BURZA

Powitanie

Witamy na stronie Ogólnopolskiego Klubu Krótkofalowców SP5PRF. Jesteśmy grupą  pozytywnie zakręconych znajomych z różnych regionów Kraju, a wspólna pasja napędza nas wzajemnie. Strona przeznaczona jest nie tylko dla licencjonowanych krótkofalowców, ale również dla początkujących cb-radiowców, PMR-owców  i wszystkich zainteresowanych radiokomunikacją. Służymy naszym czasem, wiedzą, sprzętem, materiałami dydaktycznymi. Zaproszenia na wspólne imprezy organizowane przez klub skierowane są do wszystkich odwiedzających naszą stronę...

Zawody Dzień Dziecka 2018

Klubowe

Wszelkie informacje dotyczące zawodów: regulamin, wysyłki logów, statystyki; dostęne są na stronie:

Kliknij plakat w celu bezpośredniego przekierowania.

INFO!!!!:
W razie problemów z wysyłką logów via logsp, pliki w formacie cabrillo należy wysłać na adres:
zawodydd@gmail.com

Zawody DD 2018-ostatnia prosta

Klubowe
Przygotowania do zawodów osiągnęły już wysokie obroty.
Rada Pedagogiczna zawodów nadzoruje ruch wokół zawodów. Podobnie jak w układzie heliocentrycznym określiliśmy planety krążące wokół czyli naszych sponsorów wspierających zawody juniorów. Oto pełna lista:
1. Sponsor strategiczny firma On Air - producent contestowych pieluchomajtek - niezbędnych dla każdego zapalonego contestmana. Logo firmy wyróżniono na plakacie głównym zawodów w podziękowaniu za wniesienie sympatycznego nastroju i ducha rywalizacji
2. Statuetka Zwycięzcy Zawodów: Cezary SP5Y
3. 4 grawertony w kat. A: OT-37 PZK
4. 3 komplety (3 x 2szt) radiotelefonów Baofeng BF-888 w kat. A: klub SP5MASR - Mazowiecka Amatorska Sieć Ratunkowa
5. Dyplomy / Świadectwa z białoczerwonym paskiem dla wszystkich juniorów uczestniczących w zawodach - druk i wysyłka pocztowa: Jurek SQ5JD

Oczywiście w naszym Układzie DD najbardziej będą błyszczały młode gwiazdy, których nazwy (imię i znak wywoławczy) poznamy już za 7 dni.
Uwaga Seniorzy - przygotujcie zawczasu swoje tabletki i energizery, by sprostać wyzwaniu juniorów. Lekko nie będzie.
A do tego czasu trenujcie operatorkę z juniorami na kolanach, pod pachą lub 'na barana' ale przy wspólnym mikrofonie.
Przyjemnej zabawy.

73,
de Tomek SP5PY, Bogdan SP5WA, Paweł SQ5STS
Rada Pedagogiczna Zawodów Dzień Dziecka
zawodydd@gmail.com

www.sp5prf.pl
www.reaktywacja.org.pl

PGA contest

Co nowego w Międzylesiu...?

Klubowe
Klub SP5PRF działający przy szkole Żagle rozpoczął nowy etap swojej działalności, rozszerzając edukacjęo technologie mikrokomputerowe.
Do standardowe-go planu zajęć, obejmującego głównie szkolenia operatorskie i przygotowanie do egzaminu państwowego dodaliśmy blok aktywności, które mają na celu zachęcenie młodzieży do eksperymentów w dziedzinie mikrokomputerów oraz szeroko rozumianej radiotechniki.
Klub wystąpił zatem z wnioskiem o wsparcie Polskiego Związku Krótkofalowców w zakupie zestawów edukacyjnych (platforma Arduino Mega), które posłużą do zajęć.
Szybka reakcja prezydium umożliwiła zakup pięciu takich zestawów.
Prowadzącym zajęcia będzie pasjonat Arduino, Marcin SP5IOU, który od dawnawspółpracuje w klubem SP5PRF.
Jednym z projektów,które planujemy zrealizować jest budowa telegraficznego klucza elektronicznego.

O Radioreaktywacji w Polskim Radio 24

Klubowe
Nasi młodsi koledzy Grześ SO5G i Antek SO5TG pod opieką Pawła SQ5STS wzięli udział w audycji z cyklu 'Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja'
Oczywiście opowiedzieli o naszej RadioReaktywacji.
Całej audycji można wysłuchać ze strony:

Na zdjęciu od prawej: Antek, Grześ i Paweł.

Wspieraja nas:

egzamin krótkofalarski