Reaktywacja w Szelkowie

Reaktywacja
23 października w ramach projektu Reaktywacja wybraliśmy się do Gimnaazjum im. JPII w Szelkowie, gdzie odbyliśmy kolejne zajęcia. Pokaz zorganizowany został przez kolegów Mariusza SQ5M, Maćka SQ6MS, Pawła SQ5STS i Tomka SQ5OBU reprezentujących kluby SP5PPA i SP5PRF. Do Szelkowa dotarliśmy około 9.30 i na początku trafiliśmy do niewłaściwej szkoły... Na szczęście "nasza" była dwa budynki obok. Naszymi słuchaczami było około 25 uczniów gimnazjum, którym zgodnie z naszym planem przedstawiliśmy krótką historię powstania i rozwoju radiofonii. I tylko jeden wzór... :)
Po zwyczajowej przerwie rozpoczęła się zabawa z radiem. Najpierw konkursy. Jaka to literka: ti ta. :) A potem: jaki to znak?
Tym razem jednak propagacja była naszym sprzymierzeńcem i mogliśmy wyławiać nawet tak odległę prefiksy, jak VK na 10m...
Po konkursach małą konsternacja, bo.... zaprosiliśmy chętnych do nawiązania pierwszych łączności. Młodzież popatrzyła po sobie i ... uf, znalazł się pierwszy odważny. Potem było zdecydowanie łatwiej i kolejne osoby siadały do mikrofonu.
Z poczuciem pożytecznie spędzonego czasu około 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do W-wy.
A już za kilka dni kolejne zajęcia...
Póki co fotorelację z Szelkowa można zobaczyć TUTAJ

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

POLECAMY

>

Wspieraja nas:

egzamin krótkofalarski

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,056,202 Unikalnych wizyt