Artykuły: Anteny

2el yagi home made
Po wakacyjnym wypadzie naszło mnie na wydłubanie nowej anteny portable. Z racji posiadania niewielkiej ilości rurek aluminiowych, wybór padł na 2-el yagi. A ponieważ moje ulubione pasmo to 17m, decyzja była trudna. Posiłkując się wyliczeniami kolegi DK7ZB poczyniłem przygotowania do budowy.


Anteny - podstawowe parametry i charakterystyka
Coraz większe znaczenie technik bezprzewodowej komunikacji przekłada się na wzrost zainteresowania antenami, które stały się częścią ogromnej liczby urządzeń elektronicznych i już bardzo dawno wyszły poza sferę tradycyjnej radiokomunikacji.

COBWEB- antena dla niewielkich przestrzeni
COBWEB- pełnowymiarowa antega o niewielkich rozmiarach...

ECO AVT-4
Na jednej z naszych wycieczek radiowych mieliśmy okazję przetestować czteropasmowego  ground plane pochodzącego od firmy ECO...


Konserwacja anteny helikalnej
Krótka relacja z prac konserwacyjnych przy amerykańskiej antenie helikalnej na pasmo CB.

Prosty dipol wakacyjny
Okres wakacyjny, to więc dobry moment aby pomyśleć nad prostą anteną, którą będziemy modli zabrać ze sobą i w łatwy sposób ?zainstalować? na okolicznych drzewach, płotach czy dachach?


Przejściówki do montażu anten mobilowych
Przegląd popularnych rozwiązań mocowań anten samochodowych, a w szczególności przejściówek pomiędzy poszczególnymi typami mocowań.

Teoria anten
Bez sprawnej instalacji antenowej trudno mówić skutecznym uprawianiu krótkofalarstwa. O czym więc należy wiedzieć przy projektowaniu własnego poletka antenowego?

Test mobilnych anten CB
W dniu 3 listopada przeprowadziliśmy testy anten mobilnych. Sama idea testów chodziła nam po głowach już od dawna, jednak z różnych przyczyn odwlekało się to w czasie. Aż wreszcie udało nam się zgrać i przeprowadzić mały teścik. W tym celu Marcin Ursynów udał się poza teren Warszawy. Jako stacje pomiarowe w teście udział wzięli: Maciek Gocław, Przemek Międzylesie, Jedrek Mokotów i Góral.

POLECAMY

>

Wspieraja nas:

egzamin krótkofalarski

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,397,227 Unikalnych wizyt